Strona główna » Kiedy warto wypożyczyć drona?

Kiedy warto wypożyczyć drona?

Drony przesunęły granice naszego poznania. Dzięki nim spojrzeliśmy na nasze otoczenie z perspektywy dostępnej do tej pory nielicznym. Wprowadziły też zupełnie nową jakość do fotografii i filmu. Kiedy zatem warto wypożyczyć drona?

Co warto wiedzieć o dronie, zanim go wypożyczymy?

Dron to nazwa dla bezzałogowego statku powietrznego, którym możemy zdalnie sterować. Historia jego powstania i pierwotnego zastosowania wiąże się tak, jak w przypadku wielu wynalazków, z działalnością wojskową. Obecnie z zalet dronów korzystają wszystkie branże potrzebujące spojrzenia z góry lub z innych perspektyw na teren, inwestycję czy zdarzenie w plenerze. Niesamowita jakość ujęć i wywołujące wrażenie kadry sprawiły, że korzystamy z dronów także do celów rekreacyjnych. Modne i popularne jest wypożyczenie drona na wakacyjny wyjazd.

Za wzrostem popularności dronów stoi oczywiście rozwój technologii sprawiającej, że drony są coraz lżejsze, a ich obsługa łatwiejsza. Obecnie mamy dostęp do wielu modelów o wadze lżejszej niż 250 gramów. Jednocześnie wysoka rozdzielczość, np. 12 MP gwarantuje precyzyjne ujęcia. Natomiast kamera 2,7 i 3-osiowy gimbal pozwalają na uzyskanie kadrów o pierwszorzędnej jakości.

Coraz częściej działanie kamery wspomagają dodatkowe funkcje optymalizujące jej pracę w zależności od filmowanych scen. Oznacza to, że urządzenie ustawia automatycznie najlepsze parametry, gdy nagrywamy przemieszczający się obiekt, zachód słońca albo drzewa czy trawę. Nie skorzystalibyśmy z tych wszystkich udogodnień, gdyby nie wydłużony do 30 minut czas pracy urządzenia. Równie ważna jest funkcja stabilizacji pozwalająca dronowi zawisnąć nieruchomo w powietrzu i opierać się podmuchom wiatru. Te wszystkie zalety urządzenia możemy poznać tylko podczas samodzielnej obsługi. Nie oznacza to, że musimy od razu kupować swój bezzałogowy statek, ponieważ warto skorzystać z oferty wypożyczalni dronów.

Dla kogo wypożyczenie drona to dobry pomysł?

Chociaż obsługa drona staje się coraz prostsza, bo wykorzystująca intuicyjne zasady sterowania, to trzeba się jej nauczyć. Wypożyczalnia dronów to okazja do treningu, ale też możliwość przekonania się, czy latanie dronem nam po prostu odpowiada. Warto się do tej formy fotografowania i filmowania przekonać.

Ujęcia z wypożyczonego drona mogą stanowić niepowtarzalną pamiątkę z każdej uroczystości rodzinnej. Szczególnie widowiskowo wypadają nagrania ślubów oraz wesel, pozwalające ukazać państwa młodych w niecodziennych kadrach. Wynajęty dron uchwyci w ciekawym stylu imprezy odbywające się w plenerze. Wypożyczenie drona na wakacyjny wyjazd to także świetny pomysł.

Z możliwości fotografowania z lotu warto skorzystać w sytuacjach bardziej praktycznych. Warto użyć dronów z wypożyczalni, gdy chcemy skontrolować postępy budowy lub remontu prywatnej bądź firmowej inwestycji. Dzięki pracy urządzeń możemy obejrzeć właściwości danego terenu, ocenić stan instalacji elektrycznych, fotowoltaicznych i każdej innej.

Oczywiście, kiedy korzystamy z dronów, musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz poszanowania prywatności innych osób. Z pewnością obsługa dronów i zdobyte ujęcia zapewnią nam sporo frajdy. Uzyskane rezultaty będą miały nie tylko walor sentymentalny czy praktyczny, ale staną się też powodem do dumy i motywacją do rozwijania umiejętności sterowania lotem bezzałogowego statku.

zdjęcie

Scroll Up