Strona główna » Jaki jest czas działania drona?

Jaki jest czas działania drona?

Czas działania drona to bardzo ważny aspekt, zwłaszcza w przypadku konieczności zorganizowania dłuższych lotów, np. podczas różnego rodzaju wydarzeń. Jakie możliwości dają pod tym względem nowoczesne modele?

Średni czas działania drona

Jeśli chodzi o obecnie produkowane modele, to zazwyczaj wynosi on średnio 20 minut, choć oczywiście są wyjątki od tej reguły. Przykładem jest model Mavic Air 2 (także dostępny w naszej ofercie), którego maksymalny czas lotu wynosi około 34 minuty. Wariant ten daje więc zdecydowanie więcej możliwości nagrywania i obsługi, co może przydać się w przypadku wielu rodzajów zleceń. Sporo zależy jednak również od warunków atmosferycznych, bowiem in są one trudniejsze, tym czas ten będzie ulegał skróceniu.

Oczywiście znaczenie ma nie tylko czas lotu, ale też to, jak obsługiwać drona, aby móc w pełni wykorzystać jego potencjał. Osoba dopiero rozpoczynająca swoją przygodę z obsługą takich urządzeń nie będzie w stanie produktywnie wykorzystać nawet takiego czasu. Istotne znaczenie ma więc ciągła praktyka i aktywne uczenie się obsługi.

Rozwój technologii w przyszłości

Oczywiście wysoce prawdopodobne jest, że w miarę rozwoju technologii związanej z produkowaniem dronów wydłużeniu będzie ulegał także czas ich latania. Niektóre firmy pracują też nad alternatywnymi rozwiązaniami. Jednym z bardziej nietuzinkowych są próby bezprzewodowego ładowania w czasie lotu, ewentualnie wbudowywania dodatkowych baterii do urządzenia tak, aby przedłużyć jego działanie.

Która z tych technologii jest najbardziej możliwa do wdrożenia? Oczywiście każda ma potencjalne wady i zalety. Pierwsza związana będzie z kosztami, druga zaś ze wzrostem masy urządzenia, co także nie będzie sprzyjać jego znacząco dłuższej pracy. Generalnie jednak osoba doświadczona w obsłudze będzie w stanie doskonale spożytkować nawet 30 minut pracy drona.

Jeśli chcesz wypożyczyć drona ma preferencyjnych i korzystnych pod względem finansowym zasadach, to koniecznie sprawdź naszą ofertę i modele, które mamy w asortymencie.

zdjęcie

Scroll Up